Kalendarz imprez

Wydarzenia

 

 

Edukacja czytelnicza : Jak porozumiewali się ludzie
Data rozpoczęcia: 2017-03-03
Data zakończenia: 2017-03-03

Historia pisma jest tak długa, jak długa jest historia człowieka. Zaczęło się od rysunków naskalnych, poprzez hieroglify, chińskie piktogramy i pismo klinowe, z którego wykształcił się alfabet grecki, etruski, a w końcu i łaciński..


O jednym z największych wynalazków ludzkości jaki jest pismo, opowiedziałam  drugoklasistom z SP nr 3.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o tym jak ewoluował alfabet, który sami już zdążyli poznać, wskazywali piktogramy, jakie codziennie widzą, a na koniec próbowali sztuki  wyciskania znaków na kawałku masy solnej, która z powodzeniem zastąpiła nam  sumeryjskie tabliczki gliniane.


Katarzyna Tomczak

 

 

   

 

   

 

   

 

 

Koordynator:

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ