Kalendarz imprez

Wydarzenia

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Data rozpoczęcia: 2017-03-21
Data zakończenia: 2017-03-21

Na marcowym spotkaniu na tapetę rzucony był Edward Michael „Bear Grylls” i jego mix opowiadań i poradników . Brytyjski podróżnik, alpinista, popularyzator sztuki przetrwania i Naczelny Skaut Wielkiej Brytanii.


Znany i uwielbiany przez miliony. Mistrz sztuki przetrwania.  Bear Grylls przetrwał w miejscach, w które mało kto odważyłby się zapuścić. Jego książki  czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Cały skład DKK jednogłośnie stwierdził, że jest na TAK  bo Edward Michael Grylls to upersonifikowana odwaga, brawura i niezłomność. Przystojny, inteligentny, zdolny mężczyzna.


Bardzo polecamy wszystkie jego tytuły bez względu na płeć i wiek.


Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK – 25 kwietnia 2017 roku

o godz. 16.00

 

Moderator DKK Marta Szczykutowicz

 

 

 

Recenzja książki Bear’a Gryllsa „Outdoor. Pasja i przygoda. Naprawdę duża dawka adrenaliny”.


Autorem książki jest Edward Michael „Bear” grylls, brytyjski podróżnik, alpinista, popularyzator sztuki przetrwania, były żołnierz brytyjskich sił specjalnych, naczelny skaut Wielkiej Brytani, zdobywca Mount Everestu. Znany przede wszystkim z programów telewizyjnych „Szkoła przetrwania” oraz „Bear Grylls w miejskiej dżungli” Jest autorem autobiografii, poradników, a także powieści.


W książce, wydanej w 2012 roku, zajmuje się opisem sportów i aktywności takich jak: latanie, narciarstwo, saneczkarstwo, sporty kite’owe, wdrapywanie się na drzewa, gry
i zabawy, piesze wędrówki, orientacja w terenie, scrambling, sztuka obozowania, łowienie ryb, speleologia, pływanie, surfing, nurkowanie, rafting, wspinaczka po skałach, klifach oraz wysokogórska. Każdą z tych dziedzin dokładnie opisuje, zwracając uwagę na zachowanie bezpieczeństwa, potrzebny sprzęt, różne jej odmiany, przedstawia prekursorów oraz światowych rekordzistów. Książka jest bogato ilustrowana. Stanowi bogate źródło wiedzy na temat aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Jej przesłanie jest na wskroś pozytywne i zachęcające do realizacji własnych pasji. Oprócz bardzo konkretnych, praktycznych porad o uprawianiu sportów poza domem, autor przekazuje czytelnikowi mnóstwo mądrych, życiowych rad, jak na przykład: „Im więcej próbujesz, tym więcej szczęścia spotka cię w życiu”, „Wszystko w naszym życiu jest o wiele przyjemniejsze, jeśli dzieli się to z innymi’, „Dzień, w którym stajemy się zbyt dumni, aby uczyć się czegoś od dzieci, to naprawdę smutny moment”, „Jeśli chcesz osiągnąć w czymś mistrzostwo, musisz się temu poświęcisz”, czy „Zabawa nas wzbogaca, a poza tym całe nasze życie powinno być pełne radości”.


Polecam przeczytać tę książkę każdemu, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, pozycję społeczną i stosunek do otaczającego świata. Sądzę, że może ona unieść dużo pozytywnej energii w sposób myślenia największego nawet pesymisty. Bo czyż nie jest przepiękne stwierdzenie autora, że „życie NIE powinno być podróżą do grobu z zamiarem dotarcia tam bezpiecznie, w atrakcyjnej i dobrze zachowanej doczesnej powłoce, ale raczej w ciele pokrytym siniakami, w pełni wykorzystywanym i kompletnie zużytym, z okrzykiem
>> Łaaaa, ale jazda!<<?”.

 

 

Aleksandra Szymkowska-Padniewska – DKK Polkowice, marzec 2017

 

 

Bear Grylls – szalony człowiek, nietuzinkowy człowiek. Czytając jego autobiografię cały czas zastanawiam się „dlaczego on to robi ?”.

Sam odpowiada na to: „To co zwykłe nigdy mnie nie pociągało”.


Polecam!!!


Katarzyna Szlązak – DKK Polkowice, marzec 2017

 

 

   

 

   

 

 

 

Koordynator:

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ