Kalendarz imprez

Wydarzenia

 

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem
Data rozpoczęcia: 2019-10-10
Data zakończenia: 2019-10-10

Jak jednym słowem uzbroić językową bombę to tytuł warsztatów, które przeprowadził dla młodzieży z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Krzysztof Koziołek.


Warsztaty zostały podzielone na dwie części :


- teoretyczną, podczas której omówione zostały sposoby pozyskiwania informacji, kwestie niebezpieczeństwa zniekształcania pozyskiwanych informacji, pan Krzysztof mówił również o specyfice pracy we współczesnej redakcji,


- praktyczną, w tej części młodzież tworzyła oryginalne tytuły i nagłówki do artykułów, jak również próbowała swoich sił w pisaniu artykułów.


Czas mijał nieubłaganie, wszyscy pracowali z wypiekami na twarzy… Temat warsztatów trafiony, młodzież wspaniała, kto wie może obudził się w kimś dziennikarski talent. Tego życzymy uczestnikom warsztatów!

 

 

 

 

 

 

 

W Bibliotece powiało grozą… A to wszystko za sprawą Krzysztofa Koziołka. Pisarza i dziennikarza, znanego jako Bookman, czyli człowiek w najbardziej kryminalnym płaszczu na świecie, uszytym z okładek książek.


Uczestnicy popołudniowego spotkania poznali oczywiście historię owego płaszcza, mieli również możliwość wysłuchania mini wykładu nt. kryminału polskiego i skandynawskiego.


Autor opowiadał również o kulisach branży wydawniczej i tzw. kuchni pisarskiej.

 

 

   

 

   

 

Koordynator:

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ