Kalendarz imprez

Wydarzenia

 

 

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko
Data rozpoczęcia: 2019-04-11
Data zakończenia: 2019-04-11

Kolejne spotkanie autorskie za nami. Wczorajsze popołudnie upłynęło nam w klimatach dalekiego Orientu. Naszym gościem była Tanya Valko, bardzo popularna i poczytna polska pisarka, poetka, arabistka i tłumaczka, autorka słynnej arabskiej sagi z takimi tytułami jak: „Arabska żona”, „Arabska córka” oraz sagi azjatyckiej: „Okruchy raju”, „Miłość na Bali”. Za wartością Jej powieści przemawia fakt, że spisywane historie nie są zwykłą fikcją literacką, a poniekąd zbiorem osobiście dokonanych przez autorkę obserwacji i doświadczeń zdobytych w tajemniczym orientalnym świecie.
Autorka opowiadała nam o życiu w krajach arabskich, gdzie spędziła ponad 25 lat. Poruszyła bardzo trudne tematy: problemy fundamentalizmu islamskiego i terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Opowiadała o swoich pracach, w których przedstawia świat niesamowitego bogactwa i władzy, ale też nędzy i rozpaczy, życie na salonach i w obozie dla uchodźców.

 

Bardzo dziękujemy Wszystkim za miłe spotkanie.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury”

 

 

   

 

   

 

   

 

 

Koordynator:

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ