Kalendarz imprez

Wydarzenia

 

 

Konkurs dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych
Data rozpoczęcia: 2019-04-04
Data zakończenia: 2019-04-04

„Skrzynia Władcy Piorunów” wywarła na wszystkich piorunujące wrażenie!

Tym bardziej, że treść tej właśnie książki była przedmiotem IX powiatowego konkursu czytelniczego „Uśmiech na co dzień od…”, którego ambasadorem był w tym roku Marcin Kozioł. Honorowy Patronat nad konkursem objął natomiast Starosta Polkowicki Kamil Ciupak.


Można powiedzieć, że konkurs był wisienką na torcie, ponieważ wcześniej autor w ciągu kilku dni poprowadził aż dziesięć spotkań w całym powiecie polkowickim.


W konkursowych zmaganiach udział wzięło 13 dwuosobowych drużyn z klas V-VI szkół podstawowych, reprezentujących placówki oświatowe z całego powiatu. Uczestnicy zmierzyli się z pięcioma zadaniami opracowanymi na podstawie książki autorstwa Marcina Kozioła „Skrzynia Władcy Piorunów”. A nie były to łatwe zadania, o czym przekonał się sam autor, który przystąpił do ich rozwiązywania, równocześnie z uczniami.


Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Dmuchwce” w składzie: Weronika Moroz i Zofia Potocka ze Szkoły Podstawowej w Jędrzychowie. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Czarna furgonetka”
w składzie: Anna Ziółek i Roksana Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Ratanowy fotel” w składzie: Małgorzata Lisowiec i Olimpia Kościelna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.


Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury, w którym zasiadły panie: Cecylia Bielak - przewodnicząca jury, kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów naszej Biblioteki, Teresa Jedynak – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Polkowickiego oraz Krystyna Gregorowicz i Aleksandra Szymkowska-Padniewska – emerytowane nauczycielki i dobre przyjaciółki naszej Biblioteki.

 

   

 

   

 

   

 

 

Po konkursie odbyło się bardzo ciekawe spotkanie autorskie z panem Marcinem, w którym wzięli udział finaliści oraz uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Polkowicach.  W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i upominków laureatom oraz uczestnikom konkursu.


Fundatorami nagród są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach, Starostwo Powiatowe w Polkowicach oraz restauracja McDonald’s.


Mamy nadzieję, że spotkanie z panem Marcinem oraz jego książkami, a także konkursowe zmagania, były dla wszystkich przede wszystkim wspaniałą zabawą. Bo jak powiedziała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
 

 

 

Spotkania autorskie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

 

Koordynator:

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ