Kalendarz imprez
 

Dział Dziecięco-Młodzieżowy

Nowości wydawnicze

 

Alicja Długołęcka „Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci”


Historia tej książki rozpoczęła się kiedy zaprzyjaźnione ze mną przedszkolaki zaczęły pytać swoich rodziców: "Skąd ja się wziąłem na tym świecie?". Zauważyłam, że niektórzy dorośli wpadali wtedy w dziwną i niezrozumiałą panikę. Nawet pani przedszkolanka! I właśnie dlatego postanowiłam napisać książkę o tym, skąd się biorą dzieci - najzwyklejszą jak się da!

Książka składa się z zasłyszanych i prawdziwych rozmów z zaprzyjaźnionymi 8-, 9- i 10-latkami. Żadna historia nie jest całkiem zmyślona, w każdej jest przynajmniej ziarenko prawdy, a rozmowy ze mną są autentyczne i bez cenzury!

 

/Alicja Długołęcka – autorka książek dla dorosłych, edukatorka psychoseksualna,
mama i przyszywana ciocia bandy dziewięcio-

i dziesięciolatków
z Józefowa, Olsztyna, Warszawy i Suwałk./

   

Marie-Luise Raters „Filozof bez brody”


„Broda nie czyni filozofa” – mawiali starożytni mędrcy.

I mieli rację, bo najlepszymi filozofami są dzieci, które jako żywo brody nie noszą. Zadają natomiast setki niezwykłych, dociekliwych pytań – dokładnie tych samych, nad którymi od stuleci głowią się najtęższe umysły. Skąd się bierze wiedza, czym jest nasze ciało, dlaczego czas płynie, czy wolno zjadać zwierzęta albo kłamać w słusznej sprawie, jak rozpoznać złego człowieka, na czym polega zakochanie, czy Bóg istnieje – to tylko kilka z pytań, na które znajdziesz odpowiedź dzięki pomocy Janka i Zosi, młodych bohaterów tej książki. Wybierz się z nimi na wyprawę do krainy mądrości, a odkryjesz, jak fascynującą przygodą może być myślenie.

    

Paweł Beręsewicz „Tajemnica człowieka z blizną”


Każda rodzina ma swoje tajemnice. A już dzieciom to niczego się nie mówi. 12-letni Jasiek nie cierpi półsłówek i uśmieszków pod nosem - postanawia sam dojść prawdy: skąd u mężczyzny, tak blisko z nim spokrewnionego, skrywana dotąd pod krzaczastą brodą - blizna? Może się pojedynkował? Może działał w opozycji? Wyobraźnia podsuwa Jaśkowi różne rozwiązania...

 

 

Joanna Papuzińska „Król na wagarach”


Prztyczek w nos, psikus i klops!


W tych wierszach trybiki chodzą nie w tę stronę!


Rym i żart! Rozumiesz? Masz fart!

Trzeba taaakiej głowy na te dzikie pomysły.

 
Przekrętałki, niedorzeczki, niedorymki, odpałeczki...


Po prostu wierszyki dla normalnych dzieci, wszystkich, jak leci.

 

 

 

Wojciech Mikołuszko „Tato, a po co? Czyli 50 odpowiedzi na jeszcze dziwniejsze pytania”


Tato, a po co… wiewiórkom pędzelki na uszach? Czy kijanki wiedzą, kto jest ich mamą? Dlaczego najbardziej zimno jest nam w nos? Kto urodził tych ludzi, których nikt nie urodził? Tato, a po co są sny?

No właśnie, po co? Kto jeszcze tego nie wie, niech przeczyta tę książkę.


Ida i Kacper, niezwykle ciekawe świata rodzeństwo, zadaje piekielnie trudne pytania, a tata – znany i ceniony dziennikarz naukowy – z cierpliwością i poczuciem humoru odpowiada. W prosty sposób wyjaśnia zawiłe problemy naukowe i znajduje rozwiązanie wielu zagadek. Każdą opowieść ilustrują zabawne rysunki, które pomagają czytelnikom zrozumieć zagadnienie.

 

 

źródło: Internet     

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ