Kalendarz imprez
Biblioteki naszego powiatu

 

 

 

Konkursy powiatowe

 

  

 

Przez trzy dni Magdalena Kozieł-Nowak odwiedzała czytelników bibliotek publicznych w powiecie polkowickim. Podczas spotkań Pani Magdalena opowiadała o swojej pracy i zaprezentowała książki, w których można było podziwiać jej talent. Uczniowie byli oczarowani. Marzeniem Ilustratorki zawsze było wykonywać ilustracje do książek dla dzieci i Artystka jest chodzącym dowodem na to, że marzenia się spełniają. Dlatego też inspirowała wszystkich uczestników spotkań, by nigdy się nie poddawać i uparcie dążyć do celu. Spotkania autorskie z ilustratorką nie mogły obyć się bez pracy twórczej. Po wysłuchaniu naszego gościa, każdy uruchomił swoją wyobraźnię, by uzupełnić rysunki wagonów lokomotywy. Oczywiście był też czas na serię pytań i autografy. Pani Magdalena sprawiła, że spotkania autorskie były pełne pozytywnych wrażeń i wyróżniały się niesamowitą energią. Po takich spotkaniach z pewnością w młodych czytelnikach obudził się duch ilustratora.

 

 

 

 

„Rany Julek”! Czytelnicy bibliotek w Parchowie i Gaworzycach zaczytani

w twórczości Juliana Tuwima. Poznali już sławną „Lokomotywę”, najpopularniejszą „Rzepkę” w Polsce i wiele innych.

Ruszamy do wspólnego czytania. „Para - buch”! książki - w ruch!

 

 

 

Spotkania autorskie w powiecie polkowickim 

 

  W 2019 roku gościć będziemy:

 

Spotkania " Magiczne Indie"

 

Podróżnicy z Głogowa - Grażyna i Stefan Sroczyńscy opowiedzą o ostatniej podróży do Indii, gdzie na południu tego kraju spędzili 26 dni. Przemierzyli setki kilometrów lokalnymi środkami lokomocji, nocowali w bardziej niż skromnych hotelikach, wypoczywali na przepięknych plażach, smakowali egzotycznych   ryb   i  owoców  morza,  zachwycali  się  pięknem  przyrody

i bogactwem zabytków... ale przede wszystkim poznali ludzi, którzy przyjmowali ich z otwartymi rękami i charakterystycznym kołysaniem głowy. Grażyna Sroczyńska zapewnia, że Indie to kraj magiczny, a podróż była bajeczna, mimo trudów, niewygód i wszechobecnego brudu.

 


Jerzy Skoczylas „ Satyrycznie i lirycznie. Żartując honoru nie ujmuję”

 

Znany satyryk i kabareciarz poprowadzi spotkania o charakterze warsztatowym dla młodzieży.
W świecie współczesnym ironizowanie jest częstym zabiegiem, który ma budować´ wizerunek mówcy inteligentnego i błyskotliwego. Jerzy Skoczylas wyjaśni jak umiejętnie posługiwać się językiem satyry, pokaże gdzie znaleźć granicę parodii i ironii, czyli jak rozbawić, ale  nie zranić. Jak wypowiada się sam satyryk: „Temat "Satyrycznie i lirycznie" jest mi bliski, bo właśnie taki gatunek staram się uprawiać.
Na dodatek jest to styl trochę zaniedbany przez młody kabaret i warto taki trend zaszczepić wśród młodzieży”.

 

 

Spotkania autorskie w bibliotekach  z Marcinem Koziołem

 

Marcin Kozioł jest autorem książek przygodowych - nieprawdopodobnych, choć prawdziwych historii dla dzieci i młodzieży takich jak „Skrzynia Władcy Piorunów” i „Tajemnica przeklętej harfy” wpisanych na „Złotą Listę   Fundacji  ABC  XXI –  Cała  Polska  czyta  dzieciom”  W podróżniczej

serii   napisanej  bardzo   lekkim  i   przyjemnym  językiem,  skierowanym
do młodszego czytelnika, „Wombat Maksymilian”  opowiada o samym sercu Królestwa Grzmiącego Smoka, nazywanego Bhutanem, oprowadza czytelnika po Tybecie, zabiera w podróż po Chinach.
Autor popularyzuje naukę, niezwykłe dokonania wybitnych postaci, takich jak wynalazca Nikola Tesla, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Będą to  spotkania dla odbiorców ciekawych świata,  nauki i przygód.
 


Tomasz Szwed

 

Tomasz Szwed jest autorem opowiadań dla dzieci z serii „ Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Tomasz Szwed znany jest szerszej publiczności nie tylko jako autor opowiadań dla dzieci ale także jako piosenkarz, kompozytor, kabareciarz. Poza karierą sceniczną artysta poświęca się pracy, jako psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego. Na spotkania przyjeżdża z gitarą i harmonijką – wspólnie z dziećmi śpiewa piosenki o bohaterach swoich książek. Rozmawia o zwierzętach, ich zwyczajach i zachowaniu oraz o tym, jak przygotowują się do nadejścia zimy. Czyta wybrane  fragmenty książek i angażuje dzieci do przeprowadzanych zabaw.

 

 

  Magdalena Kozieł-Nowak

 

  Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej książek, jak również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Zawsze jednak marzyła o tym, by wykonywać ilustracje do książek dla dzieci i jest chodzącym dowodem na to, że marzenia się spełniają!
Zilustrowała kilkanaście książek. Zarówno kolorystyką, jak i tematem swoich ilustracji chce wywołać u czytelnika dobry nastrój.

 

 

Chocianów   Gaworzyce  Grębocice  Przemków  Radwanice

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Koordynator:

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ