Kalendarz imprez
Biblioteki naszego powiatu

 

 

 

Konkursy powiatowe

 

  

 

Spotkania autorskie w powiecie polkowickim 

 

  W 2020 roku czytelników w  powiecie polkowickim odwiedzą:

 

Mariusz Niemycki
Autor powieści: „Kraina Obi-Boków”, „Cyna i pies sąsiadów”, „Zuzia na zamku Białej Damy”, „Zuzia i skarby katedry, Zaczarowany dom Matyldy”, „Przypadki Damianka” i  innych. Wyróżniony Nagrodą Literacką im.Kornela Makuszyńskiego "za pogodną i pełną dynamiki twórczość dla czytelników  w różnym wieku”. W ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa Telbit w Warszawie był wyróżniony za powieść dla młodzieży "Zośka Brat”.

Spotkana autorskie Mariusza Niemyckiego są  urozmaicone prezentacją multimedialną. Dzieciom szczególnie podobają się slajdy pt. „byłem uroczym chłopczykiem" oraz „byłem w wojsku". Pisarz przeprowadza mini-konkursy. Autor z przyjemnością odpowiada na pytania dotyczące jego życia i twórczości.
 

Joanna Lamparska szuka ukrytych skarbów, pisze o nich książki, podróżuje daleko i blisko. Śledzi tajemnice Dolnego Śląska, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Joanna Lamparska opowie o przewodniku innym niż wszystkie, prowadzącym szlakiem dolnośląskich zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia i niewyjaśnione zbrodnie. Podczas spotkania Autorka wspomni również o ukrytych skarbach i zaginionych kolekcjach. Zaprosi na fascynującą podróż przez Dolny Śląsk, krainę, w której każda miejscowość, każdy kamień snuje swoją niepowtarzalną opowieść.

 

Anną Czerwińską – Rydel muzyk z wykształcenia, pedagog, wykładowca, ale przede wszystkim pisarz. Autorka porzuciła licznie wykonywane zawody poświęcając się pisaniu książek dla dzieci. Na spotkaniu z młodymi czytelnikami opowiada o sobie, swoich książkach, ludziach, których opisuje, czasach w których żyli. Pani Anna Czerwińska-Rydel przyjeżdża z pełnym bagażnikiem swoich książek, które prezentuje podczas spotkania.

 

Monika B. Janowska legniczanka, pisarka, autorka książek „Gra o pałac”, „Zawracanie głowy” i „Połknąć żabę”. Na spotkaniu  można będzie dowidzieć się, skąd Autorka czerpie inspiracje do swoich utworów i czy groteskowy niekiedy humor, którym nasycone są jej powieści, towarzyszy jej również w życiu codziennym. Nie zabraknie odniesień do historii Legnicy, która przecież stanowi istotny element powieści Moniki B. Janowskiej. Słuchacze będą mogli również przejrzeć wyjątkowe niebieskie zeszyty, w których utrwalone są pierwsze próby pisarskie 10-letniej wówczas autorki.

 

Łukasz Wierzbicki jest  autorem książek: „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, „Wróżby dla Kuźmy”, „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”, kolejne dwie książki: „Wokół świata na wariata” – o podróży Tadeusza Perkitnego i Leona Mroczkiewicza dookoła świata oraz „Ocean to pikuś” – o wyprawie Aleksandra Doby kajakiem przez Atlantyk.

Podczas spotkań Łukasz Wierzbicki zachęca młodych czytelników  do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek, a nade wszystko - do realizacji swych marzeń, nawet tych, które wydają się bardzo odległe lub wręcz niemożliwe do spełnienia. „Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego”- tymi słowami motywuje uczestników spotkań do podróży, niekoniecznie na koniec świata.

 

 

Chocianów   Gaworzyce  Grębocice  Przemków  Radwanice

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Koordynator:

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ