Kalendarz imprez

Bibliografia Regionalna Dolnego Śląska

Jest to baza bibliograficzna, która zawiera informacje o artykułach

z czasopism regionalnych  i lokalnych, dotyczących Dolnego Śląska (jego historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Stanowi niezastąpione źródło informacji dla osób zainteresowanych regionem, przydatne przy kompletowaniu bibliografii załącznikowej.

Bibliografia Regionalna Dolnego Śląska jest współtworzona przez 24 biblioteki z województwa dolnośląskiego, w tym Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Nadzór merytoryczny nad Bibliografią sprawuje Komisja ds. Bibliografii Regionalnej Dolnego Śląska.

Baza bibliograficzna „Bibliografia Regionalna Dolnego Śląska” jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje artykuły ukazujące się od roku 1947 do chwili obecnej, przy czym opisy bibliograficzne z lat 1947-1996 są nadal uzupełniane. Materiał nie wprowadzony dotąd do bazy jest dostępny w postaci tradycyjnej Kartoteki Regionalnej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu.

 

Wyszukiwanie w Bibliografii Regionalnej Dolnego Śląska:

 

Baza zawiera informacje o artykułach z czasopism – czego dotyczą, gdzie
i kiedy się ukazały. Pełni funkcję swoistego indeksu lub spisu treści
do kilkuset czasopism i umożliwia szybkie dotarcie do informacji
o artykułach na temat Dolnego Śląska – jego historii, kultury, gospodarki, polityki, środowiska geograficznego.

 

Wyszukiwanie można prowadzić wg następujących kryteriów:  autora, dokładnego tytułu, słów w tytule, tematu (hasła przedmiotowego) lub łączyć wszystkie powyższe posługując się kryterium „wszystkie słowa”.
Po wybraniu kryterium i wpisaniu odpowiedniego słowa lub frazy klikamy przycisk „Dalej”. W tabeli wyświetla się lista artykułów odpowiadających naszemu zapytaniu. W kolejnych rubrykach od lewej podane są następujące informacje:

 

  • autor artykułu,
  • tytuł,
  • rok ukazania się artykułu,
  • źródło artykułu, czyli tytuł i numer gazety, w której wydrukowano artykuł oraz strony, na których się on znajduje.


Istnieje także możliwość wyszukiwania dokumentów w kolekcjach poszczególnych bibliotek współtworzących Bibliografię Regionalną Dolnego Śląska. W tym celu należy wybrać wyróżnioną zakładkę BAZY lub opcję „Wyszukiwanie w wielu bazach”.


BIBLIOGRAFIA REGIONALNA DOLNEGO ŚLĄSKA >> WEJŚCIE

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ