Kalendarz imprez

Biblioteka w Polkowicach oraz Stowarzyszenie Głogowska Edukacja Kresowa zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką i historykiem sztuki Katarzyną Węglicką

2019-03-13

Pani Katarzyna jest doktorantką w dziedzinie historii sztuki w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk, zawodowo pracuje jako tłumacz. Od wielu lat przemierza ziemie kresowe, dziś zapomniane i mało znane w poszukiwaniu pamiątek przeszłości, zapomnianych zabytków, pięknych krajobrazów, a zwłaszcza ciekawych ludzi kultywujących tradycje polskości.
Urodę Kresów utrwala obiektywem aparatu fotograficznego i piórem.

W zbiorach posiada ponad 80 tys. zdjęć z Kresów. Pisze artykuły naukowe i popularnonaukowe dotyczące zabytków dawnych Kresów Wschodnich, opowiada o Kresach w audycjach radiowych.
Wydała jedenaście książek, bogato ilustrowanych własnymi zdjęciami, opowiadającymi o historii, sztuce i ludziach dawnych Kresów.

 

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ