Kalendarz imprez

Wizyta studyjna we Wschowie

2017-09-08

6 września  bieżącego roku 11 bibliotekarzy z Polkowic i powiatu polkowickiego odwiedziło Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wschowie.


Uczestnicy, pełni podziwu,  zwiedzili piękne, nowocześnie wyposażone  wnętrza biblioteki. Podobało się nietypowe rozmieszczenie bibliotecznych regałów i punktów obsługi czytelnika, całość stwarzała wrażenie olbrzymiej, wolnej przestrzeni.

 

Po Bibliotece oprowadzała nas kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych. Opowiadała o przebudowie pomieszczeń przeznaczonych dla biblioteki, finansowanych z programu Biblioteka +, projektach i pomysłach realizowanych we Wschowie.

Później, przy filiżance kawy wywiązały się żywe dyskusje o tym, jak zdobywać sponsorów, lokalnych partnerów oraz przychylność mediów. Podkreślano, jak dużą rolę przy realizacji projektu pełni zespół i jak ważna jest dobra współpraca.

 

Podczas spotkania  bibliotekarze mieli okazję do bezpośredniej wymiany doświadczeń,  uczenia się od siebie nawzajem, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, które przecież są niemal takie same w każdej bibliotece.

 

 

   

 

   

 

   

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ