Kalendarz imprez

Startujemy z PRIMO

2016-08-11

 

 

PRIMO - nowa, lepsza wersja katalogu DZB, czyli Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego !


Dostęp do nowej wersji katalogu TUTAJ

 

Nowa   tzw.  multiwyszukiwarka    PRIMO    ułatwi   czytelnikom   dotarcie

do różnych źródeł informacji gromadzonych w bibliotekach DZB tj. opisów katalogowych książek, czasopism, artykułów, dokumentów życia społecznego i zagadnień; zeskanowanych materiałów wchodzących w skład biblioteki "Cyfrowy Dolny Śląsk", e-book'ów oferowanych przez Wydawnictwo PWN na platformie LibraIbuk.pl i innych. Mimo tej różnorodności (w przyszłości planowane jest dołączenie kolejnych źródeł) wyszukiwanie w PRIMO jest łatwe i intuicyjne dzięki możliwości ograniczania dowolnie dużych wyników, za pomocą okienek (tzw. faset) po prawej stronie ekranu. Wyszukane wyniki można zawężać wg. wielu kryteriów np.: typu dokumentu, daty wydania, tematu, autora itp.

 

Na szczególną uwagę użytkowników zasługują dwie opcje przydatne

w wyszukiwaniu:
 

  • Pierwsza to znajdujaca się po lewej stronie przycisku "szukaj" lista "wszystkie biblioteki".
    Pozwala ona ograniczyć wyszukiwanie do wskazanej biblioteki.
  • Druga, to widoczna po lewej stronie ekranu faseta "Pokaż tylko" dzieki której możemy zdecydować czy wyświetlamy wyniki dotyczące materiałów dostępnych w przeszukiwanej bibliotece, czy wszystkich materiałów dostępnych online (e-book'ów).

 

Dotychczasowa wyszukiwarka zasobów DZB nadal będzie dostępna

na stronie www.dzb.pl.

 

Udanych poszukiwań w PRIMO.
Zespół Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego.

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ