Kalendarz imprez

Przyszła wiosna, a bibliotekarze nadal się szkolą...

2016-05-06

Realizując zadanie: opieka  merytoryczna nad bibliotekami publicznymi powiatu       polkowickiego      Miejsko  –Gminna     Biblioteka     Publiczna w     Polkowicach    zorganizowała   szereg   szkoleń   skierowanych        do bibliotekarzy   z Polkowic i powiatu polkowickiego.

Warsztaty i szkolenia o następującej tematyce:


Drugie życie książki –warsztaty plastyczne, podczas których zniszczone książki zamiast trafić na makulaturę zamieniały się w małe dzieła sztuki.


Ochrona danych osobowych. Obowiązki, kompetencje, zadania – szkolenie mające na celu udoskonalenie procedur zapewniających właściwą ochronę przetwarzanych danych osobowych.

 

100+ kapitalnych pomysłów na promocję czytelnictwa - wykład połączony
z prezentacją, jak zachęcić do czytania w sposób niebanalny. Niestandardowe tematy czytelnicze: street art, flash mob, bookmaty, mikrobiblioteki, murale, biblioteki cyfrowe. Portale biblioteczne, blogi

i wiele innych nietuzinkowych sposobów na promocję czytelnictwa, które wyzwalają kreatywność.

 

Wyróżnij się! – biblioteczne metamorfozy - podczas warsztatów  bibliotekarze dowiedzieli się jak zmieniać wnętrza swojej biblioteki oraz zainspirować się pomysłami na stworzenie nowej przestrzeni bibliotecznej dostosowanej do potrzeb użytkowników. Podczas wykładu zostały
poruszone następujące zagadnienia: design, przestrzeń, psychologia kolorów, oświetlenie, wystrój, meble, otoczenie oraz likwidacja barier.

 

Kontrola zarządcza w instytucji kultury - szkolenie miało na celu przygotowanie do efektywnego prowadzenia i oceny systemu kontroli zarządczej na poziomie jednostki.
W ramach szkolenia zostały przedstawione praktyczne rozwiązania dotyczące procedur, metod oraz technik.

 

 

   

 

   

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ