Kalendarz imprez
Skontrum 2009
2009-07-09

Skontrum (inwentaryzacja) zbiorów to kontrola zbiorów, której celem jest ustalenie faktycznego stanu zbiorów, polegająca na porównaniu zapisów w księgach inwentarzowych ze stanem rzeczywistym zbiorów oraz stwierdzeniu i wyjaśnieniu różnic między zapisami w księgach inwentarzowych a stanem rzeczywistym oraz ustaleniu ewentualnych braków.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008 roku w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych, przy wolnym dostępie czytelników do zbiorów, skontrum przeprowadza się co najmniej raz

na 5 lat.

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach inwentaryzacji podlega ponad 100 tysięcy jednostek bibliotecznych. Skontrum trwać będzie do końca lipca br.
Czytelnikom, którym termin oddania książek mija w lipcu br. Biblioteka wydłuża czas zwrotu książek do dnia 5 sierpnia br. Informujemy również, że za miesiąc lipiec 2009 roku nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek.

W naszej Bibliotece odbywają się jednocześnie prace remontowe wykonywane przez firmę TULCON w ramach napraw gwarancyjnych.

Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy do Biblioteki w sierpniu.

 

       

 

   

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ