Kalendarz imprez

Spotkajmy się w Bibliotece...

ze Sławomirem Bieńkiem

2012-09-13

 

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza na spotkanie 27 września o  godz.17:00 z podróżnikiem Sławomirem Bieńkiem jego opowieściami oraz pokazem multimedialnym pt. „Jachtem za oba kręgi polarne – Antarktyda  i Grenlandia”


Sławomir Bieniek- wieloletni mieszaniec Polkowic, obecnie Głogowa, na co dzień górnik- nadsztygar ds. klimatyzacji w kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice” należącej do KGHM Polska Miedź S.A. Z zamiłowania podróżnik, okazyjnie żeglarz (uczestnik rejsów polarnych „Orvaldi Antarctica, 2004-2005”, „Grenlandia 2012”), fotograf i turysta wysokogórski- od 2000 roku niespiesznie w drodze ku „Koronie Ziemi” (zdobyciu najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów). Jak o sobie mówi: szczęśliwy mąż   i ojciec trojga wspaniałych dzieci, dzielący urlopy między egzotyczne wyjazdy rodzinne (m.in. Filipiny, Kamczatka, RPA, Zimbabwe, Ekwador, Galapagos, Kolumbia) a wyprawy górskie (Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro, Chan Tengri, Mount McKinley) do których przygotowuje się biegając maratony. Fotografie z jego wybranych wypraw dostępne są na stronie: www.torre.pl


Oto jak sam zachęca do tego spotkania:
„ Relacja z dwóch rejsów polarnych:
- w 2005r. jachtem S/Y PANORAMA w ramach IV etapu  projektu „ORVALDI ANTARCTICA”- rejsu dookoła Ameryki Południowej i brzegów Antarktydy.  Oprócz wrażeń z żeglugi po wodach okolic Przylądka Horn i Cieśniny Drake’a oraz eksploracji wybrzeży Antarktydy i wizyty w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego, nie zabraknie zdjęć z ulic stolicy Tanga- Buenos Aires, obrazów z Ziemi Ognistej i położnego „na końca świata” miasteczka Ushuaia oraz patagońskich trekingowo-wspinaczkowych perełek: Fitz Roy-a, Cerro Torre i lodowca Perito Moreno.
- w 2012r. jachtem S/Y STARY w ramach V etapu  projektu „Grenlandia 2012”- I Wyprawy Polarnej Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego Śladami Profesora Alfreda Jahna – Honorowego Obywatela Wrocławia organizowanej pod Patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marka Bojarskiego i Prezydenta Wrocławia dr. Rafała Dutkiewicza. Trasa rejsu wiodła przez: Sisimiut, Ilulissat, Zatokę Disko i Maniitsoq po stolicę Grenlandii Nuuk. Była to żegluga wśród największej w Arktyce   koncentracji gór lodowych- wręcz zjawiskowych w swych kształtach i barwach- odcieniach bieli, błękitu i szarości. Rejs obfitował w ciekawe spotkania zarówno z Grenlandczykami (Inuitami) jak i Polakami mieszkającymi tam na stałe, atrakcje kulinarne na bazie mięsa z foki i wieloryba oraz atrakcje przygodowe takie jak jazda psim zaprzęgiem po lodowcu czy wycieczka kajakiem wśród gór lodowych.”

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ