Kalendarz imprez
Książki na lato

Książka

 

Smoki i smoczki to napisana z werwą i humorem relacja

z dwumiesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Autorzy, znani fotografowie Anna  i Krzysztof Kobusowie, wyruszyli tam wraz z synkami. W Birmie, gdzie białe dziecko jest równie rzadkie jak biały słoń, znaleźli klasztor skaczących kotów  i brali udział w ceremonii wstępowania dzieci do nowicjatu. W książce znajdziemy porady jak przygotować się do rodzinnego wyjazdu, mini przewodniki po Tajlandii

i Birmie.

 

Służące to świetnie napisana książka o zaskakująco wyzwalającej mocy, wciągająca i trzymająca w napięciu do samego końca opowieść  o komplikowanych relacjach między kobietami z amerykańskiego Południa,  a także stereotypach, z którymi muszą się zmagać. Autorka stworzyła trzy wspaniałe kobiece bohaterki. Odwaga i determinacja, z jaką podjęły się swojego zadania, zapoczątkowały nieodwracalną zmianę w ich własnym życiu oraz w życiu mieszkańców miasta. Książka budzi wiele emocji od łez do śmiechu, a lekturze towarzyszy wyzwalające uczucie, że jeśli tylko odrzucimy strach, zmiana na lepsze zawsze okazuje się możliwa.

 

3 kontynenty, 24 kraje, 17 par zdartych klapek, 2 zaćmienia słońca i 2 złamane nogi. Rzucili wszystko, by odbyć wyprawę życia. Autorzy, para trzydziestolatków - adwokatka i menadżer – zrezygnowali z pracy by przejechać świat. Odłożyli trochę pieniędzy, ale tylko trochę. Fundusze zdobywali, sprzedając po drodze kolejne środki transportu: Chiny przejechali rowerami elektrycznymi, Australię samochodem, Amerykę Południową na motocyklach. Niezapomniana opowieść   o wojażach poza utartymi szlakami, o życiu wedle zwyczajów odwiedzanych krain i ekstremalnych wyzwaniach.

 

Beata Martynek ma 26 lat, dyplom skończenia studiów w kieszeni i jak tysiące Polaków po otwarciu granic Wysp Brytyjskich w 2004 roku próbuje ułożyć sobie życie w Londynie. Mieszka w małym apartamencie, który wynajmuje z dwoma współlokatorkami, zwariowaną Niemką i obsesyjnie skąpą Dunką. Od kilku miesięcy pracuje w jednej z najlepszych brytyjskich firm public relations, którą kieruje znany, polski milioner. Praca w pełnej intryg firmie, gdzie Beata jest jedyną cudzoziemką z Europy Środkowej, okazuje się bardziej skomplikowana, niż początkowo się wydawało. Doskonała książka o polskiej inwazji na Londyn dla miłośników sarkastycznego humoru i wartkiej akcji.

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ