Kalendarz imprez
Spotkajmy się w Bibliotece... z Michałem Gontaszewskim

 

 

Polska? Od zawsze wydawało mi się, że ten kraj nie ma przede mną żadnych tajemnic. Mieszkam w nim od urodzenia!
Znałem jego dzieje z lekcji historii, przeczytanych książek, wysłuchanych opowiadań. Nigdy jednak nie opuszczało mnie przekonanie, że prawdziwie można poznać Polskę stając z nią twarzą w twarz.


Postanowiłem wyruszyć wzdłuż jej granic. W ciągu pięciomiesięcznego marszu pokonałem 3000 km, przeżyłem wspaniałą przygodę i sprawdziłem własne możliwości. Nade wszystko jednak własną stopą przemierzyłem niezwykłe krajobrazy, posmakowałem wspaniałe potrawy, poznałem ludzi i ich niesamowite historie. 
Widziałem miejsca, które trudno znaleźć w przewodnikach turystycznych. Obcowałem z naturą, której dotyk i smak odczułem na własnej skórze.


Zastanawialiście się Państwo kiedyś, ile par butów trzeba zużyć, aby obejść swój kraj dookoła? Ile ugryzień ogromnych much może znieść ciało umęczonego piechura? Jak smakuje woda ze studni po całodziennym marszu?
Na to oraz wiele innych pytań chciałbym odpowiedzieć, zapraszając na spotkanie pt. "Pieszo dookoła Polski".


Opowiem o mojej pasji, jaką jest wędrowanie oraz pokażę wiele ciekawych zdjęć z mojej wyprawy. Mam nadzieję zachęcić Państwa do poznawania miejsc, które są w zasięgu wzroku i pokazać, jak trafne jest powiedzenie "cudze chwalicie swego nie znacie"

 

Do zobaczenia

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ