Kalendarz imprez
Spotkajmy się w Bibliotece... z Andrzejem Pasławskim

 

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza na spotkanie
19 marca 2012 r. godz.16:30 z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim i jego opowieściami  oraz  pokazem multimedialnym z podróży do Albanii.

 

Oto jak sam zachęca do tego spotkania:

Opowieścią „ALBANIA – piękna nieznajoma” chcemy pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Albanię przemierzamy od lat sześciu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki. Pokażemy Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70 kilometrów to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem. Jednocześnie zamierzeniem naszym jest udowodnić, iż... nie taki diabeł straszny.

 

To nie jest dziki kraj, do którego strach wjechać! Jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.

 

W kraju tym byliśmy ponad dwudziestokrotnie, przemierzyliśmy tam kilkanaście tysięcy kilometrów (kraj powierzchnią zbliżony do województwa mazowieckiego) gładkich jak stół dróg oraz totalnych bezdroży. Spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, mamy wśród Albańczyków wielu znajomych...

 

Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami, emocjami - z pomocą zdjęć i żywego słowa -

a swoim doświadczeniem służymy „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.


Źródło: Internet

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ