Kalendarz imprez
Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem
2008-11-14

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach

zaprasza serdecznie
na spotkanie autorskie
z Andrzejem Stasiukiem,
które odbędzie się
25 listopada 2008 roku o godzinie 18.00
w siedzibie Biblioteki przy ulicy Skalników 6

Andrzej Stasiuk (ur. 1960 w Warszawie) – polski pisarz, poeta, publicysta, eseista, dramaturg.


Wydalony kolejno: z liceum ogólnokształcącego, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej. We wczesnych latach 80. zaangażowany w działalność Ruchu Wolność i Pokój, zdezerterował z wojska, za co półtora roku spędził w więzieniu.


W 1987 wyjechał z Warszawy i zamieszkał w Wołowcu, w Beskidzie Niskim.


Laureat nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S. B. Lindego (2002), kilkakrotnie nominowany do literackiej nagrody Nike. W 2005 r. otrzymał Nike za Jadąc do Babadag. Rok 2007 nagroda im. Arkadego Fiedlera Bursztynowy Motyl za "Fado".


Autor licznych felietonów prasowych ("Tygodnik Powszechny", "Gazeta Wyborcza", "Tytuł", "OZON", "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i inne).


Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków m.in. na angielski, fiński, francuski, holenderski, niemiecki, rosyjski, norweski, ukraiński, węgierski, włoski i rumuński.


Wraz z żoną Moniką Sznajderman prowadzi Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się
w literaturze środkowoeuropejskiej.

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ