Kalendarz imprez

Z książką na walizkach 2015

Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów „Przygoda, tajemnica, sensacja w książce”

 

 

 

  Regulamin turnieju

 

 

Znamy już wyniki turnieju. Niecierpliwi mogą już wgłębić się w załączone pliki z protokołami obrad jury. Bardziej cierpliwym przedstawiamy garść liczb.


Ogółem na adres mailowy Biblioteki oraz pocztą tradycyjną nadeszło 329 prac spełniających wymogi regulaminowe. W kategorii literackiej – 58, a w kategorii plastycznej – 271. W podziale na grupy wiekowe 79 prac przysłano z przedszkoli, 98 z klas I-III szkół podstawowych, 94 z klas IV-VI i 58 z klas I-III gimnazjum.


W pracach jury wzięło udział 8 osób. Prace literackie oceniała komisja złożona z 3 osób: Cecylia Bielak (kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów), Małgorzata Dobrowolska (kierownik Działu Dziecięco-Młodzieżowego) oraz Bożena Pajdosz (lokalna pisarka, autorka książki „Pisane nocą”). Natomiast prace plastyczne oceniał sztab 5 osób: Leokadia Adamowicz (instruktor tkactwa artystycznego), Józef Jelonek (lokalny artysta malarz), Mario Lesiński (lokalny artysta rzeźbiarz), Zbigniew Superson (lokalny artysta malarz) i Marta Sztaba (nauczyciel plastyki).


Jesteśmy mile zaskoczeni tak dużą frekwencją. Prace, które wpłynęły na konkurs cechują się wysokim poziomem estetycznym, co będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w naszej Bibliotece, na którą zapraszamy w czerwcu.


Gratulujemy Laureatom i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w dniu Wielkiego Finału „Z książką na walizkach” 13 czerwca 2015 do polkowickiego amfiteatru.

 

 

  Protokół jury. Kategoria literacka

 

  Protokół jury. Kategoria plastyczna

 

 

 

Prace jury:

 

 

   

 

   

 

   

 

 

Wystawa pokonkursowa:

 

 

   

 

   

 

do góry ▲
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.mgbp.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ